baner z logo Stargardzkiej Organizacji Turystycznj oraz logo projektu

Stargardzka Organizacja Turystyczna
   

Rynek Staromiejski 4
73-110 Stargard
tel.: 91 578 54 66; 608 092 308
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona www: https://www.facebook.com/sotstargard

nr KRS: 0000375327


O nas

Stargardzka Organizacja Turystyczna obejmuje swoim zainteresowaniem obszar Powiatu Stargardzkiego, miasto Stargard oraz gminy Kobylanka, Stargard oraz Ińsko. Jest to kraina  jezior, rzek, lasów i miejscowości z ciekawą historią oraz licznymi zabytkami.
Hanzeatyckie Miasto Stargard będące siedzibą Stargardzkiej Organizacji Turystycznej jest największą  atrakcją turystyczną regionu i ważnym punktem na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.
Jego średniowieczne mury obronne z licznymi basztami i bramami wraz z wyjątkowo piękną, monumentalną gotycką  Kolegiatą zostały decyzją Prezydenta RP uznane za pomnik historii.
Turystyczne atrakcje przyrodnicze  regionu nie ustępują historycznym. Niedalekie od Stargardu, piąte co do wielkości w Polsce jezioro Miedwie, posiadające wyjątkowo przejrzyste wody jezioro Ińsko oraz mnogość mniejszych malowniczych jezior i sieć rzek płynących wśród pól i lasów dają możliwość odpoczynku, wędkowania oraz uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej i żeglarstwa.


Zarząd:

Prezes: Artur Słowik
Wiceprezes: Jan Zenkner
Wiceprezes: Mirosław Opęchowski
Sekretarz: Ewa Onderek
Skarbnik: Zdzisław Kosikowski


 Dokumenty do pobrania:

STATUT SOT