baner z logiem Lokalnej Organizacji Turystycznej Dorzecze Parsęty

Lokalna Organizacja Turystyczna DORZECZA PARSĘTY
 

ul. Szymanowskiego 17
78-230 Karlino
tel.: 94 311 72 47 w.1, fax 94 311 71 16
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona www: www.parseta.org.pl

nr KRS: 0000242069


O nas

Celem Lokalnej Organizacji Turystycznej Dorzecza Parsęty jest profesjonalna promocja turystyczna regionu Dorzecza Parsęty. Region Dorzecza Parsęty posiada ogromny potencjał turystyczny w postaci unikatowych walorów przyrodniczych i antropogenicznych, jednakże słaba promocja regionu sprawia, że jest on nadal „czarną plamą” na mapie Polski i Europy. Powstanie LOT-u sprawi, że region Dorzecza Parsęty stanie się atrakcyjnym i chętnie odwiedzanym przez turystów zakątkiem Polski i Europy.

LOT Dorzecza Parsęty będzie miał szczególne znaczenie dla rozwoju turystyki w regionie. Stanie się organizacją współpracy jednostek samorządu terytorialnego (gmin, powiatów) i lokalnej branży turystycznej.

Jednym z zadań LOT-u Dorzecza Parsęty jest tworzenie i rozwój produktu turystycznego wokół lokalnych atrakcji turystycznych, gromadzenie i aktualizacja informacji o atrakcjach i produktach turystycznych, udział w krajowych i międzynarodowych targach i wystawach, wydawanie materiałów promocyjnych oraz prowadzenie punktu informacji turystycznej.

LOT Dorzecza Parsęty stworzony został w wyniku suwerennej decyzji wszystkich, zainteresowanych rozwojem i promocją turystyki podmiotów w regionie. Łącząc różne podmioty, doświadczenia i interesy zapewnią bardziej skuteczną i skoordynowaną promocję a także lepsze wykorzystanie, rozproszonych, jak dotąd środków promocyjnych.

LOT Dorzecza Parsęty jest stowarzyszeniem, co zapewnia równoprawny udział wszystkich członków oraz możliwość ubiegania się o środki z programów i funduszy UE.


ZARZĄD:

Prezes: Ryszard Słomczewski
Wiceprezes: Danuta Kęsicka
Sekretarz: Jerzy Żuk
Skarbnik: Grzegorz Szwałek
Członek Zarządu: Krzysztof Miżyjewski
Członek Zarządu: Tomasz Wysocki
Członek Zarządu: Adam Kuźma

KOMISJA REWIZYJNA:

Stanisław Trafny - Spływy Kajakowe
Krzysztof Majewski - Gmina Rąbino
Waldemar Miśko - Miasto i Gmina Karlino


Dokumenty do pobrania:

STATUT LOT Dorzecza Parsęty