baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Bezpłatne szkolenia dla przedstawicieli sektora turystyki w ramach projektu APP-TOUR-YOU

Firma ASM jako partner realizujący projekt APP-TOUR-YOU w Polsce poszukuje uczestników dwuetapowego, specjalistycznego szkolenia z obszaru Accessible Tourism. Szkolenie obejmuje tematykę i problemy związane z obsługą osób niepełnosprawnych, pragnących korzystać z usług turystycznych oraz dostępem osób niepełnosprawnych do takich usług. Projekt jest realizowany w ramach programu Erasmus + i finansowany z funduszy Komisji Europejskiej.
(http://www.apptouryou.eu/)
Firma poszukuje obecnie dwóch organizacji z sektora turystyki (hoteli) zainteresowanych udziałem w projekcie, których reprezentant (pracownik, manager lub właściciel) zostałby uczestnikiem szkolenia.

Szkolenie składa się z dwóch niezależnych części:

  • on-line (planowanym na pierwszą połowę lutego)
  • szkolenia na żywo, które odbędzie się we Włoszech (w Asyżu) i jest zaplanowane od 6 do 13 marca tego roku (lekcje będą odbywały się od 7 do 12 marca).

Szkolenie online uczestnicy realizują zdalnie, we własnym zakresie i dogodnym czasie. Na zapoznanie się z materiałem przewidziane są dwa tygodnie. Szkolenie składa się z 3 części, każda z nich zajmuje maksymalnie 6 godzin, ale uczestnik może sam wybrać tempo pracy i skończyć wcześniej.

Całkowity koszt podróży i pobytu w trakcie drugiej części szkolenia pokrywany jest w ramach projektu, uczestnicy nie ponoszą wydatków związanych z uczestnictwem.

Organizatorzy poszukują uczestników, którzy:

  • znają język angielski (szkolenia odbywają się angielsku)
  • zechcą uczestniczyć w przedsięwzięciu wcielając się w rolę trenerów po zakończeniu szkoleń.

Drugi etap projektu zakłada, że osoby, które ukończą szkolenia zostaną trenerami i pomogą we współtworzeniu kursu internetowego - MOOC (Massive Open Onlice Course).
MOOC jest dużym, otwartym szkoleniem online, w trakcie zdobyta którego wiedza o turystyce osób niepełnosprawnych zostanie przekazana dalej, do szerszego grona odbiorców. Chodzi tu o dyspozycyjność w zakresie odpowiadania na pytania kursantów w trakcie dużego szkolenia internetowego. Nie będzie to wymagało dużych nakładów pracy ani dużej dyspozycyjności. Trenerzy uczestniczą w szkoleniu zdalnie i będą potrzebni jako wsparcie przez maksymalnie 4 dni na przestrzeni dwóch miesięcy, m.in. do udzielania odpowiedzi na pojawiające się pytania uczestników.

Bezpośrednie korzyści dla firmy to poza samym szkoleniem, reprezentant hotelu zyskuje specjalistyczną wiedzę, a dzięki udziałowi firma zyskuje rozpoznawalność. Trener staje się reprezentantem projektu na forum krajowym i punktem kontaktowym dla innych hoteli w kwestii wiedzy dot. niepełnosprawności.

Dodatkowych informacji udziela:
Michalina Piątek
Project Manager
Dział Współpracy Międzynarodowej
Tel.: +48 (24) 355 77 54
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krótki opis treści merytorycznej szkoleń (po angielsku).