baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

MRZEŻYŃSKI JARMARK RYBNY NA POMORSKIEJ DRODZE ŚW. JAKUBA

Trzebiatowska Organizacja Turystyczna „Ujście Regi” organizuje w dniach 26-27.07.2014 r. „Mrzeżyński Jarmark Rybny na Pomorskiej Drodze Św. Jakuba” na terenie portu w Mrzeżynie.  To pierwsza tego typu impreza organizowana na Europejskim Szlaku Kulturowym - Pomorska Droga św. Jakuba, który przebiega przez teren Gminy Trzebiatów. Impreza będzie miała formę festynu dla mieszkańców i turystów wypoczywających w Mrzeżynie oraz sąsiednich miejscowościach.

W programie Jarmarku m.in.: Mrzeżyńska Noc Kabaretowa (impreza w przeddzień Jarmarku  z udziałem znanych i popularnych kabaretów organizowana 25 lipca w hali widowiskowo-sportowej przez Mrzeżyńskie Centrum Sportu),  Wielkie Gotowanie Zupy Rybnej (w wielkim kotle przy scenie),  stoiska handlowe z artykułami rybnymi, stoisko promujące obszar LGD Gryflandia
oraz Pomorską Drogę św. Jakuba, inscenizacje historyczne z udziałem wojów średniowiecznych, zawody dla dzieci w „suchym wędkowaniu”, koncerty muzyczne w malowniczej scenerii ujścia Regi, spływ kajakowy rzeką Regą oraz trening i marsz z instruktorem nordic walking plażą na trasie Mrzeżyno-Rogowo-Mrzeżyno. Spływ i nordic walking to nagroda dla osób wylosowanych spośród głosujących w konkursie pn.: „Rybny Hit Lata 2014”, polegającym na wyborze najsmaczniejszej, najoryginalniejszej potrawy z ryb przygotowanej przez mrzeżyńską gastronomię.

Jarmark dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Organizatorzy zapraszają producentów z branży rybnej i gastronomii do zaprezentowania i sprzedaży swoich wyrobów (surowych i przetworzonych) podczas Mrzeżyńskiego Jarmarku Rybnego na Pomorskiej Drodze Św. Jakuba (26-27 lipca, od 10.00 do 22.00) i wykorzystania tego wydarzenia do promowania  swojej firmy wśród uczestników Jarmarku. Uwaga! Wystawca ponosi pełną odpowiedzialność za spełnienie ewentualnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Organizator nie zapewnia zabudowy stoiskowej i energii elektrycznej, nie ma tez możliwości smażenia ryb na miejscu.

Zgłoszenia i koszty wynajęcia powierzchni handlowej w porcie (ok. 50 zł/dzień za pow. 2x2m) należy uzgodnić najpóźniej do 22 lipca 2014 r. z Dyrektorem Zarządu Portu Mrzeżyno
(tel. 602797297). Na pozostałe pytania dotyczące Jarmarku odpowiada organizator:
Trzebiatowska Organizacja Turystyczna „Ujście Regi”, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 604774424.

 

(Źródło: www.ujscieregi.pl)