baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Forum Inicjatyw Pozarządowych Województwa Zachodniopomorskiego

Prezes Pracowni Pozarządowej informuje o zapisach na wyjątkowe wydarzenie jakim jest Forum Inicjatyw Pozarządowych organizowane 27-28 czerwca 2014 r. w Kołobrzegu. Forum to spotkanie stu działaczy społecznych z naszego województwa, którzy wspólnie z ekspertami wypracują materiał będący podstawą ogólnopolskiej strategii rozwoju sektora pozarządowego. Forum to także warsztaty, prelekcje, wymiana doświadczeń.

 „Nic o nas bez nas”

Zaproszenie do współtworzenia ogólnopolskiej strategii rozwoju organizacji pozarządowych

Zwracam się do Państwa z niezwykłym zaproszeniem – zaproszeniem do uczestnictwa w tworzeniu strategii rozwoju organizacji pozarządowych w Polsce.
25 lat demokracji to także 25 lat rosnącej roli organizacji pozarządowych w życiu społecznym. Teraz, organizacje pozarządowe z całej Polski wspólnie wyznaczą dalsze kierunki rozwoju sektora pozarządowego dla naszego kraju. Strategia ma szanse wpłynąć na formalno-prawne podstawy funkcjonowania organizacji.
Nie tylko sam dokument, ale także sam proces jego tworzenia jest wyjątkowy – strategia będzie wynikiem pracy kilkuset organizacji pozarządowych ze wszystkich województw.
Przedsięwzięciem koordynują dwie ogólnopolskie sieci organizacji pozarządowych – OFOP oraz SPLOT. Nasze stowarzyszenie – Pracownia Pozarządowa ma zaszczyt być koordynatorem prac w województwie zachodniopomorskim.
Jednym z ważnych etapów tworzenia strategii są Fora Inicjatyw Pozarządowych . W naszym województwie takie Forum odbędzie się 27-28 czerwca 2014r. w Kołobrzegu, Hotel Olymp.
Szczegółowy program spotkania przedstawiamy w załączeniu.
Na Forum podczas warsztatów wypracujemy część strategii wyznaczoną dla naszego województwa. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa szereg prelekcji, pokaz filmu oraz pakiet informacji o możliwości pozyskania środków finansowych. Forum stwarza okazję wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy z wieloma przedstawicielami organizacji pozarządowych.
Jeśli chcą Państwo uczestniczyć w Forum prosimy przesłać zgłoszenie do 23 czerwca 2014r. (formularz i program na stronie www.kcwis.org.pl) faxem (94 340 35 23), bądź e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Liczba miejsc ograniczona, zapewniamy nocleg i wyżywienie.
Na co dzień nasze organizacje najczęściej prowadzą działania o wymiarze lokalnym i branżowym. Teraz mamy szansę na udział w procesie o znaczeniu ogólnopolskim, który może zmienić rolę całego sektora pozarządowego w naszym kraju.
Serdecznie zapraszam do udziału tym przedsięwzięciu.
Do zobaczenia na Forum Inicjatyw Pozarządowych Województwa Zachodniopomorskiego.
Łukasz Cieśliński Prezes Pracowni Pozarządowej

(Źródło: strona Pracowni Pozarządowej - www.kcwis.org.pl)