baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Bezpłatne szkolenie z zarządzania podmiotami ekonomii społecznej

ekonom spolecznejOśrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie Aktywa Plus Emilia Kowalska zaprasza na bezpłatne szkolenie „Zarządzanie podmiotami ekonomii społecznej”, które odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia 2014 w Szczecinie. Szkolenie jest przeznaczone dla tych podmiotów ekonomii społecznej, które chcą działać skutecznie na rynku, być dobrze postrzegane przez lokalne otoczenie, oferować dobre jakościowo produkty i usługi, zapewniać dobre warunki pracy. Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią organizacjom sprawniej organizować i zarządzać procesami zachodzącymi w organizacji oraz ludźmi.

Szkolenie: „Zarządzanie podmiotami ekonomii społecznej”, odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia 2014 r. w Szczecinie. Łącznie 16 godzin zajęć w systemie weekendowym (sobota-niedziela) .

W ramach szkolenia uczestnicy dowiedzą się wszystkiego na temat m.in.:

  • zarządzanie zasobami w przedsiębiorstwach społecznych (style zarządzania i funkcje, kultura organizacyjna, motywowanie i ocena pracowników/wolontariuszy),
  • zarządzanie zadaniami,
  • promocja PES,
  • formy zatrudnienia,
  • planowanie, rekrutacja kadr i selekcja pracowników/wolontariuszy,
  • zarządzanie konfliktami i twórcze rozwiązywanie problemów
  • rola lidera w podmiotach ekonomii społecznej.

Zgłoszenia należy przesyłać do 20.04.2014 r.

Uczestnicy szkoleń: Przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej (PES) z terenu Miasta Szczecina, powiatów: polickiego, goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego i Miasta Świnoujście tj. podmiotów posiadających status (co najmniej jeden z niżej wymienionych): organizacja pozarządowa (np. fundacja, stowarzyszenie), spółdzielnia socjalna, spółdzielnia pracy, spółdzielnia inwalidów i niewidomych, klub integracji społecznej, centrum integracji społecznej, warsztat terapii zajęciowej, zakład aktywności zawodowej, spółka non-profit.

więcej informacji u organizatora:
organizator: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie Aktywa Plus Emilia Kowalska 
adres: Cukrowa 8, 71-004 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
tel.: 914443163, faks: 914443163
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: http://www.aktywneowes.pl