baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Spotkanie "Bezpieczna Wycieczka"

Zachodniopomorska Izba Turystyki podejmuje działania mające na celu podniesienie jakości usług turystycznych oraz zwiększenia bezpieczeństwa turystów w ramach cyklu spotkań „Bezpieczne podróże”.

Celem projektu jest organizacja spotkań w których poruszone zostaną trzy kwestie:

  • „Bezpieczna wycieczka”, akcja skierowana do nauczycieli, kierowników wycieczek szkolnych, pilotów i przewodników turystycznych, turystów i przewoźników. Ma na celu zapoznanie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przewozów autokarowych, właściwego przygotowania do wyjazdu, możliwości skorzystania z kontroli odpowiednich do tego celu służb.
  • „Zadowolony turysta”, ma na celu zapoznanie turystów i touroperatorów z prawami konsumenta, oraz tym w jaki sposób i gdzie można sprawdzić wiarygodność biura podróży.
  • „Bezpieczny turysta”, ma na celu uświadomienie konieczności właściwego przygotowania się przed wyruszeniem w podróż. Wyrabianie Kart EKUZ, oraz wykup dodatkowego ubezpieczenia turystycznego na czas wyjazdów to podstawa, aby czuć się bezpiecznie podczas wakacji.

Projekt będzie realizowany przez 3 miesiące (kwiecień-czerwiec), w trakcie jego trwania odbędą się trzy spotkania poświęcone powyżej opisanym działaniom.
Pierwsze spotkanie po nazwą "Bezpieczna wycieczka" odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2014 roku o godzinie 11:30 w sali 400 budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przy ul. Piłsudskiego 40-42.
Na spotkaniu przedstawiciele Inspektoratu Transportu Drogowego i Wydziału Ruchu Drogowego KMP wyjaśnią wszelkie wątpliwości dotyczące: przepisów związanych z przewozem osób, czasu pracy kierowcy, kontroli autokarów, zasad bezpieczeństwa podczas podróży autokarem.
Więcej informacji: Jacek Woch - Kierownik Biura ZIT, tel. 91/433 81 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej o projekcie na stronie wzp.pl.