baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Dni Skandynawskie w Szczecinie

Dni skandynawskieW piątek (4 kwietnia) rozpoczną się w Szczecinie kolejne Dni Skandynawskie. To wyjątkowe wydarzenie w ramach, którego odbędą się liczne imprezy o charakterze biznesowym, kulturalnym czy sportowym. Celem Dni Skandynawskich jest budowanie cyklicznego forum spotkań ułatwiającego nawiązywanie kontaktów biznesowych oraz inicjowanie różnego rodzaju projektów w obszarze edukacji i turystyki. To także okazja do integracji z mniejszością skandynawską uczącej się i pracującej w Szczecinie.

Dni Skandynawskie rozpoczną się od konferencji biznesowej pn. „Skandynawski model współpracy w Szczecinie – wymiana wiedzy i doświadczeń” (4 kwietnia). Szczególnie interesującym punktem tego wydarzenia będzie panel poświęcony odnawialnym źródłom energii. Tego dnia odbędzie się również debata edukacyjna z udziałem pani Raiji Vahasalo, posłanki do Parlamentu Finlandii, która opowie o drodze do sukcesu fińskiej oświaty.

5 kwietnia zostanie otwarta wystawa poświęcona kryminalnej literaturze skandynawskiej, a wydarzeniem dnia będzie koncert Silje Nergaard z Norwegii w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego ME.BA. Prowadzącym koncert będzie Marek Niedźwiecki, redaktor muzyczny Programu III Polskiego Radia.

Ostatniego dnia, czyli 6 kwietnia w Ogrodzie Różanym odbędą się wydarzenia sportowo-rekreacyjne, m.in. bieg na 2 km, marsz Nordic Walking na dystansie 3 km, a także inne gry i zabawy z nagrodami.