baner z logiem projektu pn. Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w woj. zachodniopomorskim

Konkurs "100% Natury"

Już siedem gmin, objętych obszarami Natura 2000, korzysta ze wsparcia w ramach projektu „100% Natury”. Wśród nich znalazły się: Krośnice, Czaplinek, Górowo Iławieckie, Hrubieszów, Mieroszów, Kołaczyce, Lubowidz. Są to gminy, które dostrzegają potencjał w obecności Natura 2000 na swoim terenie i starają się go wykorzystać, podejmują działania edukacyjne, promocyjne, wykorzystują przyjazne środowisku technologie, rozbudowują infrastrukturę turystyczną. Niektóre zrealizowały już szereg działań, inne są na początku drogi. Jednak wszystkie w projekcie widzą szansę lokalnego rozwoju, dzięki promocji pod wspólną marką - marką Natura 2000.
W ramach projektu walory przyrodnicze i turystyczne każdej gminy zostaną zaprezentowane na antenie TVP w cyklu telewizyjnym „100% Natury”. Turyści odwiedzający będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanych przewodników multimedialnych, wykorzystujących aplikacje mobilne do pobrania na smartfony i tablety. Będzie to oferta skierowana do turystów, którzy są bardziej wymagający, szukają alternatywy dla turystyki masowej, szukają czystego środowiska, kontaktu z naturą, wysokiej jakości usług, kontaktu z lokalną społecznością. Gminy uczestniczące w projekcie będą miały możliwość prezentacji swojej oferty na Targach POLEKO 2015.
Jeszcze trzy gminy mają szansę na udział w projekcie „100% Natury”. Wystarczy wypełnić formularz konkursowy, dostępny na stronie www.tnz.most.org.pl i wysłać zgłoszenie. Na naszej stronie internetowej znajdują się również szczegółowe informacje na temat konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 23 maja 2014 roku.
Informacji na temat konkursu udziela Barbara Gajewska - tel. 787 269 974, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autorka: Barbara Gajewska
Żródło: www.tnz.most.org.pl